Artistic Statement

My studio practice covers topics of visual literacy by examining how everyday tasks become performative and how body language and gestures communicate intersection with literature, design, and typographic techniques. I utilize tools from artistic research, like drawing and painting, to visually dissect and reimagine the ordinary aspects of our daily routines.

Aligned with my visual research and analysis, my studio practice revolves around problem-solving, inquisitive exploration, and transformative uses of visual language. This involves investigating themes such as the connections between humans and urban environments, as well as humans and nature. These explorations manifest in various forms such as photography, painting, drawings, and installations, all stemming from the foundation of my studio practice.

SANATÇI GÖRÜŞÜ 

Stüdyo pratiğimde görsel araştırma metodları kullanarak, ekteki portfolyomda detaylı olarak gözlemleyebileceğiniz, edebiyatın görsel dille bağlantısını inceleyen; gündelik rutinlerin performatifliği üzerine kafa yoran; beden diline dair okumalar ve görsel analizlere işaret eden işler çerçevesinde günümüzdeki güzellik algısının tartışmaya açıldığı ve görme biçimlerini sorgulamayı odağına alan konulara profesyonel pratiğimde yer vermekteyim.

Araştırmalarımın temelinde çizgisel ve resimsel dil yardımıyla görsel analiz yapma, söz konusu temalarda sorular sorma, derinlemesine gözlem yapma, problem çözme veya var olan görselleri dönüştürmeye odaklanıyorum. Çalışmalarım fotoğraf, resim, çizim ve yerleştirme formlarında olup, stüdyo pratiğimde odaklandığım temalara destek olabilen çeşitli araçlardan da yararlanarak aktarım yapmak üzerine denemeler yapıyorum.

Üzerine eğildiğim konularla hem soyut ve somut kavramları incelerken hem de insan & şehir ve insan & doğa ilişkilerine dair gözlemlemelere yer veren bir dizi temalar altında eserler üretiyorum.