Artistic Statement

My studio practice covers visual literacy in alignment with daily performative tasks, body language and gestural communication that resonates with literature, design and typographic applications. I benefit from artistic research tools such as drawing, painting to visually analyze and explore alternative ways of seeing and looking at the mundane tasks of daily life.

In alignment with visual research and analysis, my research interests explore methods for problem-solving, questioning and transformation using visual language while investigating themes such as human & city and human & nature relationships in the form of photography, painting, drawings and installations as a result of my studio practice.

SANATÇI GÖRÜŞÜ 

Stüdyo pratiğimde görsel araştırma metodları kullanarak, ekteki portfolyomda detaylı olarak gözlemleyebileceğiniz, edebiyatın görsel dille bağlantısını inceleyen; gündelik rutinlerin performatifliği üzerine kafa yoran; beden diline dair okumalar ve görsel analizlere işaret eden işler çerçevesinde günümüzdeki güzellik algısının tartışmaya açıldığı ve görme biçimlerini sorgulamayı odağına alan konulara profesyonel pratiğimde yer vermekteyim.

Araştırmalarımın temelinde çizgisel ve resimsel dil yardımıyla görsel analiz yapma, söz konusu temalarda sorular sorma, derinlemesine gözlem yapma, problem çözme veya var olan görselleri dönüştürmeye odaklanıyorum. Çalışmalarım fotoğraf, resim, çizim ve yerleştirme formlarında olup, stüdyo pratiğimde odaklandığım temalara destek olabilen çeşitli araçlardan da yararlanarak aktarım yapmak üzerine denemeler yapıyorum.

Üzerine eğildiğim konularla hem soyut ve somut kavramları incelerken hem de insan & şehir ve insan & doğa ilişkilerine dair gözlemlemelere yer veren bir dizi temalar altında eserler üretiyorum.